2020

Azt hiszem azt joggal kijelenthetem, hogy 2020 nagyon sokak számára volt nehéz, megterhelő, problémás, sok-sok gondot okozó év, nem sokan fognak rá remek évként visszaemlékezni. És bár járvány szempontból a 2020-as év valóban egy rendkívüli év volt, mégis nagyon sokat tanultunk belőle. Az efféle beszámolókat meghagyom inkább másoknak, nekem illetve családomnak (elsődleges fronton feleségemnek Barbinak)…

Részletek
Come in, we're open (kind of)

Otthoni hálózat biztonságosabbá tétele

Az elmúlt években nagyon megnőtt az itthoni infrastruktúra már ami az itthoni vezetékes ill. vezeték nélküli hálózatot jelenti. Egyszerűen gombamód szaporodnak a Wi-Fi képes eszközök, a hálózati gerincet szolgáló infrastruktúra is rengeteget fejlődött ez elmúlt években. Ráadásul úgy tűnik, hogy a tendencia egyelőre nem fog megállni, csak az elmúlt egy hónapban két új eszközzel gyarapodott…

Részletek

Mindennek a teteje

Egyik kedves ismerősöm osztotta meg velem az alábbi személyes történetét. Ezt muszáj elolvasnotok, mert annyira borzasztó, hogy arra nincsenek szavak. A nevek, rokonsági fokok szándékosan az Ő érdekükben eltűntettem, átfogalmaztam. Alább, a történet. Egyik szülőm súlyosan megbetegedett, mentő vitte kórházba. Mentősökön, a személyzet nagy részén és a betegeken nincs maszk. Mivel aznap zárták le az érsebészeti…

Részletek
Apple security

Téged véd, mégsem látod – az iOS biztonsági funkciói – 4. rész

Az Apple ökoszisztémában megvalósított funkcióról készülő sorozatom ma újabb epizódhoz érkezett. Tovább fogok haladni az anyaggal, mely már nem csoportosítható olyan könnyen, így ma lesz szó egyedi billentyűzetről, iCloud-ról, MFi kiegészítőkről, meg ami most itt a bekezdésben nem jutott eszembe. Alkalmazás telepítés és futtatás Minden egyes alkalommal amikor egy új (vagy egy korábban letörölt) alkalmazást…

Részletek
Apple security

Téged véd, mégsem látod – az iOS biztonsági funkciói – 3. rész

Az előző két részben (első rész, második rész) megtudhattátok, hogy hogyan is épül fel a hardver szintjén a készülék már ami a biztonsági képességeket illeti. Azt is megtudhattátok, hogy miként élvezi a szoftver az alatta működő hardver nyújtotta lehetőségeket és pár nagyon alap szintű képesség is ismertetésre került. Aki olvasta a Twitteren a #journeyinapplesecurity hashtag…

Részletek
Apple security

Téged véd, mégsem látod – az iOS biztonsági funkciói – 2. rész

Ennek a posztsorozatnak az előző (és egyben első) részében bemutattam, hogy miért és hogyan kezdtem el a sorozatban feldolgozott téma után érdeklődni. A mai részben továbbhaladok a rendszer általános biztonsági funkcióira, képességeire. 🙂 Az Apple abban a kivételes helyzetben van, hogy a maga által készített szoftverhez ők maguk tervezik a hardvert is, ezért sokkal biztonságosabb…

Részletek
Apple security

Téged véd, mégsem látod – az iOS biztonsági funkciói – 1. rész

Két nappal ezelőtt kaptam egy kérdést emailben az egyik ügyfelemtől iOS MDM témában. Mivel nem voltam teljesen világos és tájékozott a témában így kutakodni kezdtem a neten, illetve a belső forrásokban. Aztán rátaláltam erre és elszabadult a pokol. 🙂 A dokumentum amit linkeltem dióhéjban (khm: 157 oldalban – igaz tokkal-vonóval) azt írja le, hogy az…

Részletek
Arizona - corgi

BARF kalkulátor

Egyszer már csináltam egy ilyen BARF kalkulátor táblázatot, de valahol elszórtam, szóval újra megcsináltam. Mivel volt rá igény, hogy megosszam másokkal, egy kisebb magyarázatot azért csatolok. A fájl letöltése Apple Numbers / Microsoft Excel formátumban. A fájlban 2 oldal van: az első egy sima egyszerűsített összegző nézet (nekem hasznos, mert amikor a boltban vagyok akkor…

Részletek